Лига на шампиони

Чаневски ја има најдобрата одбрана на колото во ЛШ, Јотиќ со трет најубав гол (ВИДЕО)

Двајца ракометари на Еурофарм Работник се најдоа на топ листите за најдобри потези од изминатото коло во Лигата на шампионите. 

Еурофарм Работник во неизвесен меч доживеа пораз на гостувањето кај Кокс, но голманот Градимир Чаневски и Ловро Јотиќ имаат индивидуални признанија.
 
Градимир Чаневски сосема заслужено ја имаше најдобрата одбрана на колото.
 
Најдобрите пет одбрани можете да ги погледнете на овој ЛИНК.
 
Хрватскиот ракометар на Еурофарм, Ловро Јотиќ го имаше третиот најдобар гол на колото.
 
Најдобрите пет голови можете да ги погледнете на овој ЛИНК.

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе