Лига на шампиони

Цепелинот на Лакрабер и Лекиќ меѓу најдобрите пет голови во ЛШ (ВИДЕО)

Погодокот на Андреа Лекиќ по асистенција на Александра Лакрабер се најде меѓу најдобрите пет гола од реванш четвртфиналните натпревари во Лигата на шампионите.

Исто како и минатата недела, цепелин во режија на Лакрабер и Лекиќ се најде меѓу најдобрите пет голови. И овој пат погодокот на ракометарките на Вардар е четврти најубав.
 
Голот можете да го погледнете на овој ЛИНК.

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе

Во кичестиот амбиент на магичното Скопје, каде што се изградени огромни споменици на Александровите фалангисти, а знамето на НАТО се вее пред зградата на Генералштабот, во градот поделен на македонски и на албански дел, лебди Бизмарковата геополитичка визија: оној што ја контролира долината на реката Вардар, станува господар на Балканот.

повеќе

Повеќе од 40 години пишувам за самостојноста на македонскиот јазик и идентитет и на моменти бев подложуван и на физички напад поради моите ставови. Јас не би прифатил ништо што го негира признавањето на Македонија.

повеќе