Лига на шампиони

Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс меѓу најдобрите пет гола на колото (ВИДЕО)

Вардар славеше голема победа на гостувањето кај Рајн Некар, а еден од најубавите голови на колото во Лигата на шампионите беше во режија на вардаровите ракометари, Игор Карачиќ и Даинис Криштопанс.

Вардар со 30:27 го победи Рајн Некар на негов терен, и му избега на германскиот тим во битката за второто место.
 
Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс се најде на четвртото место меѓу најдобрите голови на колото во Лигата на шампионите.
 
Топ пет листата можете да ја погледнете на овој ЛИНК.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе