Брестовац одреди 19 ракометари за мечевите со Грузија

Македонската ракометна репрезентација денеска и утре има пријателски двомеч против селекцијата на Грузија, селекторот Брестовац ги одреди ракометарите со кои ќе ги игра овие мечеви. 

Дел од искусните ракометари кои не беа дел од мечевите против Турција и Италија, ќе бидат во комбинација за дуелите со Грузија.
 
Ракометарите на кои ќе смета Брестовац за престојнитe два меча: Мартин Томовски, Борко Ристовски, Димитар Димитриоски,  Дејан Манасков, Бојан Маџовски, Мартин Поповски, Ненад Костески, Филип Талески, Филип Кузмановски, Дејан Кукуловски, Марко Мишевски, Дарко Димитриевски, Марио Танкоски, Мартин Велковски, Кирил Лазаров, Томислав Јагуриновски, Горан Крстевски, Жарко Пешевски, Филип Арсеновски.
 
Македонија вечерва со почеток од 20 часот го игра првиот меч против Грузија, утре од 16 часот е вториот дуел. Двата натпревари се играат во СЦ Борис Трајковски, влезот е слободен.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе