СП 2021

Брестовац: Мора да имаме посериозен пристап на натпреварите

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац не е задоволен од изданието на ракометарите иако вели дека Светското првенство е важно за искуство на младите ракометари. 

Македонија доживеа и четврти пораз со двоцифрена гол разлика откако денеска загуби д Русија до 32:20.
 
„Имаме лош пристап, лошо влеговме во натпреварот, веќе петти натпревар играме слабо на ова светскопрвенство. Дојдовме да учиме, ја остваривме целта со пласманот во главната фаза, но пристапот мра да биде посериозен. Мислам дека за поразот од Русија пресуден беше лошиот старт на мечот“, изјави Брестовац.

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе