Квалификации за ЕП 2020

Брестовац го објави списокот на ракометари за дуелот со Турција

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави скратениот список на ракометари на кои ќе смета за квалификациските дуели против Турција и Грција.

Пред македонските ракометари се двата последни натпревари од квалификациите за ЕП 2020, дуелите со Турција и Грција.
 
Првиот предизвик ни е селекцијата на Турција на која гостуваме на 12. јуни.
 
Селекторот Брестовац денеска го објави списокот од 16 ракометари на кои ќе смета за овој дуел.
 
 
Фото: РФМ

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе