Квалификации за ЕП 2022

Брестовац го објави поширокиот список за мечевите со Финска и Швајцарија

Селкторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац објави список со дури 35 ракометари за квалификациските мечеви за Европското првенство против Финска и Швајцарија. 

Македонија на 4 ноември игра против Финска во Скопје, а потоа на 7 неомври гостуваме кај Швајцарија.
 
Селекторот Данило Брестовац се одлучи за овие натпревари да направи список од дури 35 ракометари, од кои подоцна ќе го селектира тимот со кои ќе ги игра овие два квалификациски дуели.
 

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе