Братот на ракометарот Тот: Денис почина од срцев удар, а не од тепачка

Братот на починатиот ракометар на Бутел, Денис Тот, Борис преку социјалните мрежи ги реши дилемите за смртта. 

Во текот на денот се појавија разни верзии за смртта на Денис Тот. Првата беше дека тој е претепан во дискотеката „Привилиџ“ и со тешки повреди е однесен во болница.
 
Од КАРИЛ, МВР и Брза помош негираа дека ракометарот имал телесни повреди. А тоа сега кажува и неговиот брат, Борис Тот кој вели дека Денис починал од срцев удар.
 
„Благодарност до господата новинари на „професионално“ завршената работа. Може вам само да ви биде срам поради пласирањето на дезинформации во јавноста и ширење на лаги за собирање на кликови. Денис почина од срцев удар, а не од било какви телесни повреди, тепачка и останати глупости кои во текот на денот беа напишани. Срамота е на туѓа несреќа да градите публицитет“, напиша Борис Тот на социјалните мрежи.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе