Изненадувачки трансфер пред почетокот на сезоната

Браќата Њокас од Металург се селат во Вардар!

Браќата Њокас кои дојдоа како големи засилувања за тимот од Автокоманда, нема да одиграат ниту еден официјален натпревар за Металург, ќе се преселат во Вардар. 

Кевин и Оливие Њокас летово беа презентирани како големи засилувања на Металург, но се чини дека ќе играат за Вардар.
 
Искусните француски ракометари подготовките ги почнаа со Металург, па беа позитивни на ковид-19, а потоа не отидоа на подготовките со тимот во Атина. 
 
Последните информации велат дека тие од Металург се селат во Вардар пред самиот почеток на новата сезона.
 
Тие ќе смеат да играат во домашното првенство, но и во Лигата на шампионите уште во првото коло.
 
Кевин Њокас игра на десната бековска позиција, додека неговиот брат е лев бек.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе