Лига на шампиони

Борко во топ 5 одбрани на колото во Лига на шампиони (ВИДЕО)

Голманот на Вардар, Борко Ристовски ја има петтата најдобра одбрана на колото во Лигата на шампионите. 

Вардар загуби од Кјелце, но мала утеха е индивидуалното признание за Борко Ристовски. Една од неговите одбрани се најде на топ пет листата за најдобри одбрани.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе