Лига на шампиони

Борко во топ 5 одбрани на колото во Лига на шампиони (ВИДЕО)

Голманот на Вардар, Борко Ристовски ја има петтата најдобра одбрана на колото во Лигата на шампионите. 

Вардар загуби од Кјелце, но мала утеха е индивидуалното признание за Борко Ристовски. Една од неговите одбрани се најде на топ пет листата за најдобри одбрани.

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе