СП 2021

Борко им посака среќа на ракометарите (ФОТО)

Борко Ристовски нема да биде дел од Светското првенство во Египет, но тој од дома ќе ја бодри Македонија. 

Голманот на Вардар, Борко Ристовски ќе го пропушти ова Светско првенство, но будно ќе ги следи неговите соиграчи од репрезентацијата и ќе навива за Македонија.
 
Тој преку социјалните мрежи им посака среќа на репрезентативците.
 
„Среќно момци. Македонија вечна“, напиша Борко Ристовски.
 

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе