Лига на шампиони

Борко е најдобриот голман на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Голманот на Вардар, Борко Ристовски имаше брилијантна партија против Порто по која се најде во тимот на колото од Лигата на шампионите. 

Борко имаше дури 18 одбрани, но покрај нив постигна и четири голови, учинок каков што не се памети досега. Тоа не беше доволно за Вардар да победи, но е доволно за да се најде во тимот на колото од Лигата на шампионите.

Тим на 5. колото:
 
Голман: Борко Ристовски - Вардар
Лево крило: Тилен Кодрин - Целје
Лев бек: Сандер Сагосен - Кил
Среден бек: Игор Карачиќ - Кјелце
Десен бек: Алекс Душебаев - Келце
Десно крило: Никлас Екберг - Кил
Пивот: Виктор Итуриза - Порто

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе