Големо засилување

„Бомба“ во Автокоманда, Металург потпиша со Златко Хорват

Големо засилување за Металург, клубот од Автокоманда потпиша со хрватскиот репрезентативец и капитен на ППД Загреб, Златко Хорват.

Откако извиси во битката со Вардар за потписот на Гоце Георгиевски, Металург брзо најде ново име за позицијата десно крило. 

Тимот од Автокоманда донесе звучно засилување, потпиша со 35 годишниот капитен на ППД Загреб, Златко Хорват. Се работи за легенда на хрватскиот ракомет, која целата своја кариера ја мина во редовите на „плинарите“. 

Металург гради амбициозен тиим и претходно се засили со Никола Потиќ, Момир Рниќ и Бранко Канкараш.

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе