Мала утеха за поразот

Атрактивниот гол на Маџовски е трет најдобар во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Еурофарм Работник доживеа уште еден болен поразо во Лигата на шампионите откако загуби од Татран Прешов со еден гол разлика, мала утеха е тоа што Маџовски го има третиот најдобар гол на колото. 

Еурофарм Работник му дозволи на Татран Прешов да ја оствари првата победа во Лигата на шампионите оваа сезона. Но барем Маџовски го има на топ листите.
 
Левото крило иако беше под фаул и надвор од баланс, се снајде и со мудар шут успеа да постигне гол.
 
Неговиот гол е трет на листата на најдобри погодоци која можете да ја погледнете на овој ЛИНК.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе