Лига на шампиони

Алушовски ги одбра ракометарите за дуелот со Кил, Толедо за прв пат во ЛШ

Вардар вечерва ги продолжува натпреварите од Лигата на шампионите, европскиот шампион со почеток од 19 часот му гостува на Кил. 

Алушовски денеска ќе го има официјалното деби на клупата на Вардар, а прв натпревар во Лигата на шампионите во црвено-црниот дрес ќе има Толедо.
 
Поради повреди во Скопје останаа Шишкарев и Кугис. А на местото од Марко Кизиќ одлучено е да биде Васе Гогов.
 
 

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе