Ракомет

Еурофарм Работник доживеа уште еден болен поразо во Лигата на шампионите откако загуби од Татран Прешов со еден гол разлика, мала утеха е тоа што Маџовски го има третиот најдобар гол на колото.

21 Октомври 2019 - 09:13

Еурофарм им се врати на поразите во Лигата на шампионите, вечерва пред своите фанови загуби од Татран Прешов со 23-24, гостите до триумфот стигнаа со гол во последните секунди.

20 Октомври 2019 - 18:54

Вардар одигра втор очаен натпревар по ред, европскиот шампион овој пат со убедливи 39:30 загуби на гостувањето кај Веспрем.

19 Октомври 2019 - 19:15

Во недела со почеток од 17 часот, Еурофарм Работник во Битола го пречекува тимот на Татран Прешов.

18 Октомври 2019 - 15:10

Вардар утре (сабота) му гостува на Веспрем во дерби натпревар од Лигата на шампионите, во најавата за натпреварот унгарскиот клуб го утна името на нашата земја.

18 Октомври 2019 - 14:09

Сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко донесе одлука која ги изненади сите, Давид Писонеро го прекомандува во асистент, а за прв тренер го назначи Едуард Кокшаров.

17 Октомври 2019 - 08:00

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски требаше да биде важно засилување за Магдебург, но нашиот ракометар има мала минутажа.

15 Октомври 2019 - 18:29

Новиот тренер на Металург, Зоран Кастратовиќ смета дека неговиот тим може да го помине Горење во ЕХФ Купот.

15 Октомври 2019 - 14:17

Металург го доби противникот во третото квалификациско коло од ЕХФ Купот, тимот од Автокоманда ќе брка место во групната фаза против Горење Велење.

15 Октомври 2019 - 12:26

Металург потврди дека Зоран Кастратовиќ ќе биде новиот предводник на првиот тим, интересно клубот од Автокоманда откри и со кои други преговарале.

14 Октомври 2019 - 23:48

По трите порази со еден гол разлика, Еурофарм Работник во четвртото коло конечно ја забележа првата победа во Лигата на шампионите откако го совлада Кокс со 31:30.

13 Октомври 2019 - 18:55

Тимур Дибиров вели дека ракометарите на Вардар мора машки да го поднесат тешкиот пораз од Кил, и додава дека пресметката со германскиот тим им покажала до каде се.

12 Октомври 2019 - 20:57

Тренерот на Вардар, Давид Писонеро вели дека неговите избраници одиграле ужасно во првите 30 минути, но е горд на начинот на кој одговориле во продолжението од мечот, а имаше пофалби и за публиката.

12 Октомври 2019 - 20:30

Вардар одигра неверојатно лошо прво полувреме во кое даде само четири голови, на крајот поразот беше неизбежен, Кил победи во Скопје со 20-31.

12 Октомври 2019 - 19:08

Стојанче Стоилов е во составот на Вардар за денешниот натпревар од Лигата на шампионите против силниот германски тим, Кил.

12 Октомври 2019 - 11:00

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.