Ракомет

Вардар соопшти дека е договорен нов термин за одложениот меч со ПСЖ, а поместен е и терминот кога треба да се одигра дуелот со Порто. 

26 Ноември 2020 - 11:58

Дејан Периќ кој имаше големо влијание во разојот на голманите на Вардар, особено беше важен за формата на Дејан Милосављев, веќе не е дел од црвено-црните, клубот го потврди тоа. 

25 Ноември 2020 - 16:44

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски е оптимист во пресрет на вечерашниот дуел меѓу Кјелце и Вардар кој се игра од 20:45 часот. 

25 Ноември 2020 - 11:13

Еурофарм Пелистер беше немоќен на гостувањето кај Рајн Некар Левен кој ја оправда улогата на фаворит и лесно со 28:20 дојде до триумф во меч од Европската лига. 

24 Ноември 2020 - 22:19

Вардар утре со почеток од 20:45 часот му гостува на Кјелце во натпревар од Лигата на шампионите, истиот противник од кој загубивме во Скопје со 33:29. 

24 Ноември 2020 - 12:43

Македонскиот голман, Никола Митревски брани во фантастична форма во Порто, со 14 одбрани тој беше клучен во победата против големиот ривал Спортинг Лисабон. 

24 Ноември 2020 - 07:57

Тренерот на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ не е загрижен поради падот во второто полувреме на неговите ракометари против Кадетен Шафхаузен, смета дека тоа е и поради малкуте натпревари кои ги имале, се надева дека нема да има осцилации против Рајн Некар. 

23 Ноември 2020 - 19:13

Голманот на Вардар, Борко Ристовски ја има петтата најдобра одбрана на колото во Лигата на шампионите. 

20 Ноември 2020 - 13:53

Иван Чупиќ вели дека Вардар не одиграл добро во текот на целиот меч за да може да се надева на победа пртив екипа каква што е Кјелце, смета дека полскиот тим заслужи да се радува во Скопје. 

19 Ноември 2020 - 21:19

Тренерот на Кјелце, Талант Душебаев е среќен поради победата над Вардар, но признава дека можеби ќе било поинаку ако не се играше без публика. 

19 Ноември 2020 - 21:01

Вардар со 33-29 загуби од Кјелце во меч од Лигата на шампионите, поранешниот вардарец Алекс Душебаев со 10 голови беше најдобриот играч на мечот. 

19 Ноември 2020 - 20:25

Вардар утре со почеток од 18:45 часот го пречекува Кјелце во меч од Лигата на шампионите, проблем за црвено-црните е што немаат постојан натпреварувачки ритам, овој меч доаѓа по пауза од еден месец. 

18 Ноември 2020 - 14:33

Вардар утре игра натпревар од Лигата на шампионите, во салата „Јане Сандански“ гостува лидерот во групата, Кјелце, Тимур Дибиров ветува борба за победа против силниот противник. 

18 Ноември 2020 - 12:43

Металург доживеа дебакл на гостувањето кај Адемар Леон во меч од Европската лига, тимот од Автомоканда загуби со 41:32, а во еден момент губеше и со 14 голови разлика. 

17 Ноември 2020 - 22:32

Битолскиот тим одигра фантастично прво полувреме и очајно второ во кое успеа да го загуби сето тоа кое го создаде во првиот дел, конечниот резултат на мечот меѓу Еурофарм Пелистер и Кадетен Шафхаузен беше 25:25. 

17 Ноември 2020 - 20:22

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе

Германија не го негира своетo фашистичко минато, ниту дека ја окупирала Франција, па следствено, не се ни менувани ни учебниците во обете земји, ниту се бришани делови од споменични натписи.

повеќе

Некогаш, долго после нашава посета на овој свет ќе се појави некој кој ќе го интересира нашиот престој тука.

повеќе