Денеска ќе биде донесена одлука

Под знак прашалник почетокот на француската Лига 1, Марсеј пријави нови три случаи на коронавирус

Воведниот натпревар од новата сезона во Лига 1 може да биде одложен, Марсеј денеска соопшти дека нови тројца фудбалери се заразени со ковид-19.

Во петок треба да стартува најсилното фудбалско првенство на Франција, на воведниот меч силите ќе ги одмерат Марсеј и Сент Етјен. Но натпреварот сега е под знак прашалник и најверојатно ќе биде одложен.

Од таборот на Марсеј денеска потврдија три нови случаи на коронавирус. Минатата недела, Жордан Амави беше првиот играч на клубот од Велодром заразен со ковид-19, а тестовите направени во сабота донеле три сомнителни случаи.

Вчера било извршено ново тестирање на играчите и персоналот, нема нови заразени, но тројцата сомнителни од саботата биле потврдени како позитивни.

Марсеј целата документација ја доставил до ЛФП, и во следните часови ќе падне конечна одлука дали ќе се игра мечот против Сент Етјен.

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе

Време е да се слушнат мислењата на 30-те компании кои најдобро се справуваат со кризата.

повеќе

Мицкоски треба да побара собраниска расправа за односите со Бугарија или во перцепцијата на јавноста ќе биде изедначен со Заев. Лидерските средби не се институционална форма.

повеќе