НБА Ол-стар Чикаго

Возбудлив натпревар во тројки, Хилд со последниот шут го остави Букер без трофеј (ВИДЕО)

Бади Хилд е број 1 во шутирање тројки, кошаркарот на Сакраменто со последниот обид го остави Девин Букер без трофеј и го победи кошаркарот на Феникс со 27-26.

Возбудлив натпревар во шутирање тројки на Ол-стар натпреварот во Чикако. Откако актуелниот шампионот Џо Херис испадна уште во првата рунда, Бади Хилд и Денив Букер водеа голема борба за трофејот.

На крајот, асот на Сакраменто се радуваше на победа, влезе во ритам кога беше најважно и со последниот шут го остави Девин Букер без триумф. Бади Хилд натпреварот го заврши со 27 поени, додека пак кошаркарот на Феникс имаше еден помалку (26).

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе