МЗТ Скопје

Вудард замина од МЗТ Скопје, потпиша за клуб од Германија

Џејмс Вудард и официјално го напушти МЗТ Скопје, во следната сезона ќе го носи дресот на бундеслигашот Бајројт. 

Вудард кој беше еден од најдобрите во составот на МЗТ Скопје изминатата сезона, во следната нема да го носи дресот на македонскиот шампион.
 
Тој е претставен како ново засилување на германскиот тим Бајројт.

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе