Трагедија во САД

Во сообраќајна несреќа загина кошаркар кој требаше да биде идна НБА ѕвезда

Кошаркарот Теренс Кларк кој важеше за еден од најголемите таленти во САД во моментов, загна во сообраќајна несреќа. 

Тој играше за универзитетот Кентаки и од следната сезона требаше да дебитира во НБА, но неговиот агент Рич Пол информираше за голема трагедија. Во автомобилот со Теренс Кларк била и неговата мајка на чии раце починал кошаркарот.
 
Теренс требаше оваа година да се најде на НБА драфтот, и беше на добар пат да биде ангажиран од Бостон Селтикс.

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе