Квалификации за ЕП 2022

Во најважниот меч ќе бидеме без најдобриот, Димитријевиќ нема да игра против Естонија

Селекторот Тодоров потврди дека поради повредата на денешниот натпревар против Италија, Ненад Димитријевиќ нема да настапи утре против Естонија. 

Во финишот од натпреварот Димитријевиќ се удри колено во колено со италијански кошаркар и не можеше да продолжи. Со болки беше изнесен од паркетот, а веста за неговата повреда не е добра.
 
Александар Тодоров потврди дека Димитријевиќ нема да игра утре против Естонија.
 
„Утре ќе имаме два тешки противника: силната естонска репрезентација и нашиот замор кој е уште поголем проблем, особено ако знаеме дека ќе играме без Ненад Димитријевиќ“, изјави Тодоров.
 
Димитријевиќ е убедливо нашиот најдобар кошаркар на овие мечеви во Перм.
 
Утре против Естонија треба да оствариме победа со двоцифрена разлика за да се пласираме на Европското првенство. Мечот почнува од 15 часот.

Формирањето на платформа за прекугранична соработка за борба против аерозагадувањето има потенцијал вистински да придонесе за намалување на загадувањето на воздухот во нашата земја.

повеќе

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе