НБА

Во дуел на последните финалисти, Мајами го победи Лејкерс во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Мајами со 96-94 го победи Лос Анџелес Лејкерс во натпревар на последните финалисти во НБА. 

Мајами одлично го отвори мечот, првата четвртина ја доби со 36-23. Лос Анџелес Лејкерс во третиот период на кратко дојде до водство, но тоа траеше само неколку напади. Мајами брзо си ја врати предноста и ја одржа до крајот на мечот иако таа не беше голема, на крајот славеа со 96:94.
 
Нан со 27 поени беше најефикасен, Батлер постигна 24, во составот на Лејкерс Кузма реализираше 23, Леброн Џејмс имаше учинок од 19 поени, девет скока и девет асистенции.
 
 
 
Резултати:
 
Шарлот - Голден стејт 102:100
ЛА Клиперс - Мајами 94:96
Чикаго - Сакраменто 122:114
Мемфис - Феникс - 97:128
Портланд - Вашингтон 111:118

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе