НБА

Важна победа на Мајами против Бостон, Лејкерс подобар од Феникс (ВИДЕО)

Мајами дојде до важна победа над Бостон во меѓусебната борба за местата кои директно водат во плејофот, тие славеа со 130-124, Лејкерс со 123-110 го совлада Феникс, Ентони Дејвис беше брилијантен. 

Како одминува сезоната Мајами игра се подобро, синоќа имаа брилијантно прво полувреме против Бостон кое го добија со 79-53, потоа само рутински го доведоа мечот до крај за победа од 130-124.
 
Батлер со 26 поени и 11 асистенции беше најдобар кај Мајами, во составот на Бостон, Форние постигна 30 поени.
 
 
Ентони Дејвис го предводеше Лејкерс до победа над Феникс од 123-110. Тој постигна 42 поени имаше и 12 скокови со што беше убедливо најдобар на теренот. Во составот на Феникс, Пајн реализираше 24 поени.
 
 
Резултати: 
 
Бостон - Мајами 124:130
ЛА Клиперс - Њујорк 100:106
Шарлот - Њу Орлеанс 110:112
Кливленд - Далас 97:124
Орландо - Минесота 96:128
Детроит - Чикаго 96:108
ЛА Лејкерс - Феникс 123:110
Сакраменто - Оклахома 126:98

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе