Се сака и кога победува и кога губи

Вардар е во длабока криза, но поддршката од навивачите не запира (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар доживеа уште еден дебакл во Лигата на шампионите откако загуби на свој терен од Веспрем со 38:29, но и покрај немоќта на нашиот тим да се носи со Унгарците, навивачите не престанаа да ги бодрат ракометарите во текот на сите 60 минути.

 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе