НБА

Уште една одлична партија на Дончиќ, но лош резултат за Далас (ВИДЕО)

Лука Дончиќ имаше одличен учинок, но Далас доживеа пораз на гостувањето кај Бостон од десет поени разлика. 

Лука Дончиќ беше главен на мечот, постигна 34 поени, имаше девет асистенции и шест скока, но тоа не му помогна на Далас да дојде до победа.
 
Бостон го доби мечот со 116:106, главни играчи во домашниот тим беа Вокер со 29 поени и Браун со 25.
 
 
Резултати:
 
Детроит - Минесота 114:120
Бостон - Далас 116:106
Сан Антонио - Мемфис 109:113
Њу Орлеанс - Хјустон 116:122
Голден стејт - Јута 108:122
ЛА Клиперс - Торонто 98:88

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе