НБА

Трипл-дабл на Леброн за победа на Лејкерс кај Бруклин, Лилард ниту со 47 поени не спречи победа на Далас (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс со 128:113 победи на гостувањето кај Бруклин Нетс, гостински триумф оствари и Далас кој беше подобар од Портланд со 133:125. 

Леброн Џејмс со трипл-дабл го предводеше Лејкерс до победа кај Бруклин. Кралот постигна 27 поени, имаше 12 скокови и десет асистенции.
 
Во тимот на Бруклин, најдобар беше Ирвинг со 20 поени, Принс реализираше два поени помалку.
 
 
Лилард имаше фантастична партија постигнувајќи 47 поени, но Портланд загуби на свој терен од Далас.
 
Дончиќ со 27 поени беше најефикасен во составот на Далас.
 
 
Резултати:
 
Кливленд - Вашингтон 112:124
Бруклин - ЛА Лејкерс 128:113
Портланд - Далас 125:133 

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе