НБА

Трипл-дабл на Леброн Џејмс, шампионот е пресилен за Голден стејт (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс со 128-97 победи на гостувањето кај Голден стејт, Леброн Џејмс запиша трипл-дабл. 

Лос Анџелес беше супериорен, ги доби сите четвртини и на крајот славеше убедлива победа од 31 поен разлика.
 
Леброн Џејмс постигна 22 поени, имаше 11 скокови и 10 асистенции, поефикасен од него во составот на Лејкерс беше Харел со 27 поени, толклу постигна и Стеф Кари во составот на Голден стејт.
 
 
Резултати:
 
Шарлот - Сакраменто 122:116
Вашингтон - Милвоки 122:133
Бруклин - Њујорк 117:112
Детроит - Сан Антонио 99:109
Далас - ЛА Клиперс 99:109
Денвер - Индијана 121:106
Феникс - Мемфис 122:99
Голден стејт - ЛА Лејкерс 97:128

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе