НБА

Торонто по две продолженија го победи Милвоки (ВИДЕО)

Торонто и Милвоки одиграа драматичен меч од финалната серија на Истокот, по две продолженија домаќините победија со 118:112 и намалија на 2-1.

Торонто го доби првиот домашен натпревар од финалната серија против Милвоки, но добро се помачи за да дојде до неа.

Торонто и Милвоки играа изедначен меч кој во регуларниот дел заврши 96:96. Домаќините беа подобри во првото, гостите во второто полувреме. Немаше победник ниту по првото продолжение, а по вторите пет минути Торонто победи со 118:112.

Ленард со 36 поени беше најдобриот во составот на Торонто, Сиакам постигна 25. Кај Милвоки Хил реализираше 24.

Милвоки води со 2-1 во финалната серија, и следниот меч е на теренот на Торонто.

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...