НБА

Торонто по две продолженија го победи Милвоки (ВИДЕО)

Торонто и Милвоки одиграа драматичен меч од финалната серија на Истокот, по две продолженија домаќините победија со 118:112 и намалија на 2-1.

Торонто го доби првиот домашен натпревар од финалната серија против Милвоки, но добро се помачи за да дојде до неа.
 
Торонто и Милвоки играа изедначен меч кој во регуларниот дел заврши 96:96. Домаќините беа подобри во првото, гостите во второто полувреме. Немаше победник ниту по првото продолжение, а по вторите пет минути Торонто победи со 118:112.
 
Ленард со 36 поени беше најдобриот во составот на Торонто, Сиакам постигна 25. Кај Милвоки Хил реализираше 24.
 
Милвоки води со 2-1 во финалната серија, и следниот меч е на теренот на Торонто.
 

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе