Лош крај на сезоната за Голден стејт

Томпсон скина лигаменти на коленото, па шутираше слободни фрлање и сакаше да продолжи да игра! (ВИДЕО)

Нов пех за Голден стејт, Клеј Томпсон на последниот меч со Торонто ги скина предните вкрстени лигаменти на коленото и ќе паузира помеѓу шест и девет месеци.

Во финишот од третата четвртина при еден доскок Томпсон ги повреди лигаментите, изгледаше лошо и со помош од своите соиграчи беше испратен во соблекувалната. Но за чудо реши да се врати и да ги изведе слободните фрлања бидејќи при падат беше досудена лична грешка.
 
Откако ги изведе слободните фрлања сакаше да продолжи да игра. Останатите со чудење го гледаа, а лекарскиот тим и тренерот не му дозволија да игра, мораше да го напушти теренот.
 
За скинати лигаменти паузата е помеѓу шест и девет месеци, а тоа значи дека Клеј Томпсон може да пропушти сериозен дел од идната сезона.
 
До повредата тој имаше 30 поени, беше најдобар во составот на Голден стејт и иако не го доигра натпреварот остана најефикасен на теренот.
 

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе

Сè повеќе се зборува за диверзификација на приходите, наместо фаворизирање само еден извор на финансирање.

повеќе