Се било во пламен

ТМЗ објави фотографии направени неколку минути по хеликоптерската несреќа, Брајант немал шанси да преживее (ФОТО)

Американскиот вебсајт ТМЗ, кој прв пренесе за смртта на Коби Брајант, објави фотографии направени неколку минути по хеликоптерската несреќа, миленикот на „езрџиите" и другите патници немале шанси да преживеат.

Коби Брајант и останатите патници немале шанси да го преживеат падот на хеликоптерот, ова го покажуваат фотографиите до кои дојде ТМЗ а се направени само неколку минути по немилиот настан.

Велосипедисти кои возеле по патека во близина на несреќата пристигнале на местоот за само неколку минути. Хеликоптерот се урнал во 9:45 часот наутро (по локално време), тие пристигнела во 9:49 часот но не можеле да сторат ништо бидејќи хеликоптерот бил во пламен.

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе