Се било во пламен

ТМЗ објави фотографии направени неколку минути по хеликоптерската несреќа, Брајант немал шанси да преживее (ФОТО)

Американскиот вебсајт ТМЗ, кој прв пренесе за смртта на Коби Брајант, објави фотографии направени неколку минути по хеликоптерската несреќа, миленикот на „езрџиите" и другите патници немале шанси да преживеат.

Коби Брајант и останатите патници немале шанси да го преживеат падот на хеликоптерот, ова го покажуваат фотографиите до кои дојде ТМЗ а се направени само неколку минути по немилиот настан.

Велосипедисти кои возеле по патека во близина на несреќата пристигнале на местоот за само неколку минути. Хеликоптерот се урнал во 9:45 часот наутро (по локално време), тие пристигнела во 9:49 часот но не можеле да сторат ништо бидејќи хеликоптерот бил во пламен.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе