НБА ол-стар

Тимот на Леброн го победи тимот на Дурент, Адетокумбо е МВП

Тимот на Леброн Џејмс победи на ол-стар мечот против тимот на Кевин Дурент со 170-150, а наградата за најкористен играч отиде во рацете на Јанис Адетокумбо. 

Ол-стар мечот како и сите претходни понуди многу атракции и забава на паркетот, а на крајот до победата дојде тимот на Леброн. За разлика од „кралот“, Кевин Дурент поради повреда не можеше да биде дел од тимот кој тој го избра.
 
Јанис Адетокумбо беше најдобар на теренот и ја доби МВП наградата. Тој постигна 35 поени, со шут 16 од 16 за два поени и три од три за тројка. Oдлични беа и Лилард со 32 поени и Кари со 28.
 

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе

Отворено писмо до претседателот Пендаровски и  академска фела во Македонија.

повеќе