Пех за српскиот кошаркар

Теодосиќ се повреди, на раце беше изнесен од теренот (ВИДЕО)

Српскиот кошаркар, Милош Теодосиќ уште на вториот меч во НБА доживеа непријатен момент откако заработи повреда на стапалото на дуелот помеѓу Клиперс и Феникс по што на раце беше изнесен од теренот.

Пред крајот на втората четвртина од натпреварот помеѓу Клиперс и Феникс, Тедосиќ во желба да дојде до една топка, при доскокот стапна на ногата на Девик Букер и падна на паркетот.
 
Со помош на еден соиграч и докторот, беше изнесен на теренот па веднаш бил пренесен во болница каде било констатирано дека нема скршеница.
 
Во текот на денот Теодосиќ ќе биде подложен на магнетна резонанца по што ќе се утврди тежината на повредата.
 
Лос Анџелес Клиперс го доби мечот против Феникс со 130:88. За десет минути поминати на теренот, Теодосиќ имаше учинок од пет поени и две асистенции.
 

Брисел не мора да има шпион во Кремљ за да дознае дека Москва ќе стори сè што може за да ја спречи Македонија да се приклучи во НАТО - не поради нејзиното стратегиско значење, туку поради симболичната вредност на потегот, вели политичкиот експерт Иван Крастев за Гардијан.

повеќе

Македонија не е единствената жртва на ваквото здодевно силеџиство на Грција. Грчката влада се расправа и со Албанија и со Турција, вели принцот Мајкл од Лихтенштајн.

повеќе

Нема законски пречки да се снима полициски службеник за време на вршење на должноста, иако полицијата се противи на тоа.

повеќе