НА Ол-стар натпреварот „Ѕвездите во подем“

„Светот“ со лекција за „САД“, Богдановиќ прогласен за МВП (ВИДЕО)

На отварањето на Ол-стар викендот во Лос Анџелес, тимот на Светот му одржа лекција на тимот на САД, Богдан Богдановиќ од Србија беше избран за МВП

По трет пат во четири години откако беше креиран овој нов формат, „Светот“ слави над „САД“ во натпреварот „Ѕвездите во подем“. Предводен од Богдан Богдановиќ, тимот на Светот му одржа лекција на тимот на САД и триумфираше со 155-124.

Тимот на „Светот“ водеше од почетокот до крајот, најсилно оружје му беше шутот за три (41% реализација со 23 од 56).

МВП на средбата беше Богдан Богдановиќ. Србинот мечот го заврши со 26 поени, од кои седум тројки, а забележа и шест асистенции и четири скокови. Неговиот соиграч од Сакраменто, Бади Хилд постигна 29 поени и се обиде да му го украде приматот најкорисен играч, но не успеа.

Прв стрелац на мечот беше Џејлен Браун од тимот на „САД“, кој реализираше 35 поени.

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе