НБА

Стеф Кари се врати, но Голден стејт беше немоќен против шампионот (ВИДЕО)

По подолгата пауза Стеф Кари се врати на теренот и беше најдобар во тимот на Голден стејт кој загуби на свој терен од Торонто со 121:113. 

Повредата е минато за Стеф Кари, големиот играч повторно е на паркетот. Синоќа беше најдобар во својот тим со 23 поени и по седум скока и асистенции, но тоа не беше доволно за Голден стејт да го победи Торонто.
 
Актуелниот шампион водеше во најголемиот дел од мечот и на крајот заслужено дојде до победата од осум поени разлика.
 
Пауел со 37 поени беше најдобриот во победничкиот тим, Лаури реализираше 26 поени, имаше и десет асистенции.
 
 
Резултати: 
 
Шарлот - Денвер 112:114
Хјустон - ЛА Клиперс 105:120
Сакраменто - Филаделфија 108:125
Голден стејт - Торонто 113:121

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе