НБА

Стеф Кари постигна 57 поени, 11 тројки, но на крајот Дончиќ се радуваше (ВИДЕО)

Далас го победи Голден стејт со 134:132, а Дончиќ и Кари заедно постигнаа дури 99 поени. 

Стеф Кари и Лука Дончиќ имаа фантастичен дуел, двајцата беа главни во своите тимови, а на крајот словенечкиот кошаркар славеше победа.
 
Стеф Кари имаше неверојатен меч, постигна 57 поени, од кои дури 11 беа тројки, но тоа не беше доволно за триумф, втор најдобар стрелец за Голден стејт беше Вигинс со 22 поени.
 
Лука Дончиќ беше херојот на Далас, Словенецот постигна 42 поени, имаше и 11 асистенции и го предводеше својот тим до триумф од 134:132.
 
 
Резултати:
 
Њујорк - Портланд - 110:99
Сакраменто - Денвер 119:114
Орландо - Чикаго 92:118
Атланта - Торонто 132:121
Кливленд - Милвоки 99:124
Хјустон - Сан Антонио 106:111
Оклахома - Минесота 120:118
Филаделфија - Бруклин 124:108
Далас - Голден стејт 134:132
Њу Орлеанс - Мемфис 118:109
ЛА Лејкерс - Детроит 135:129

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе