Кошаркарот на Денвер минатата недела направил тест во Белград

Србите молчат но Американците открија: И Никола Јокиќ е позитивен на коронавирус!

Добро упатениот новинар на ЕСПН, Адријан Војнаровски објави дека и Никола Јокиќ е заразен со ковид 19, кошаркарот на Денвер бил позитивен на тест направен минатата недела во Белград.

Никола Јокиќ е последното звучно име кај нашиот северен сосед заразено со ковид 19, откако стигна потврда дека и Новак Ѓоковиќ е позитивен на коронавирус.

Вестите ги објави добро упатениот новинар на ЕСПН, Адријан Војаровски, кој пренесе дека кошаркарот на Денвер бил позитивен на тест направен минатата недела во Белград.

Српскиот кошаркар нема симптоми и се чуствува добро, но неговото враќање во САД привремено се одложува.

Никола Јокиќ пред десетина дена настапи на ревијалниот натпревар на долгогодишниот тренер на Мега Бемакс, Дејан Милојевиќ. Еден од актерите на тој меч беше и Никола Јанковиќ од Партизан, кој потоа соппшти дека е позитивен на коронавирус, а дел од оваа дружба беше и Новак Ѓоковиќ.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе