Србиновски е успешно опериран по сообраќајната несреќа

Тренерот на Гостивар и поранешен селектор на Македонија, Марјан Србиновски е успешно опериран по вчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Гостивар - Тетово.

Србиновски синоќа со своето возило излетал од патот и удрил во бандера. Со амбулантно возило веднаш бил пренесен во тетовската болница.
 
На Србиновски му била извршена и операција по што тој е во стабилна состојба и се очекува брзо да им се врати на кошаркарските обврски.
 

Едно современо демократско општество се разликува од тоталитарното токму по тоа што јавната критика е основно полемичко право и должност на медиумите.

повеќе

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе