Шек не може да се помири со смртта на Коби

Шекил О'Нил со солзи во очите: Не сум почувствувал ваква болка, не сакав да поверувам кога ми кажаа (ВИДЕО)

Кошаркарската легенда, Шекил О'Нил беше многу голем пријател со Коби Брајант, тој тешко ја прифаќа смртта на големиот кошаркар. 

Шекил О'Нил беше еден од најголемите пријатели на Коби Брајант, цели осум години тие играа заедно во Лос Анџелес Лејкерс.
 
Шек е скршен од тага, вели дека одбивал да верува кога некој од неговите внуци му кажал дека Коби Брајант починал.
 
„Ми се развикав, му кжав да го тргне тоа од моето лице, да се тргне од мене. Живееме во свет во кој многу работи се фотошопирани и се може да биде лажно. Не сакав да верувам во тоа, а потоа добив повиок и од вас, сите почнаа да ме бараат и наскоро дознавме дека е потврден. Мислам дека немам почувствувано поостра болка од тоа“, изјави меѓудругото Шекил О'Нил.
 
 

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе

Во време кога пандемијата на коронавирусот и понатаму е вон контрола, најдобар економски исход на кој би можеле да се надеваме е рецесија која ќе биде подлабока од онаа со финансиската криза во 2008 година. 

повеќе