Шек е скршен од тага

Шекил О'Нил: Нема зборови со кои можам да ја опишам мојата болка...

Легендарниот Шекил O'Нил кој во добар дел од својата кариера играше заедно со Коби Брајнт е облиен во тага по трагичната вест за својот пријател. 

Шекил O'Нил дури осум години играше заедно со Коби Брајнт во Лос Анџелес Лејкерс. Двете кошаркарски легенди беа и исклучително добри пријатели.
 
Шек е скршен од болка по трагичната вест за Коби Брајант.
 
„Нема зборови со кои можам да ја опишам болката низ која поминувам поради оваа трагедија во која ги изгубив мојата убава Џиџи и мојот брат Коби Брајант. Ве сакам, ќе ми недостасувате. Моето сочувство оди до фамилијата на Брајант и до дамилиите на другите патници. Тешко ми е“, напиша Шекил О'Нил.

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе