Шек е скршен од тага

Шекил О'Нил: Нема зборови со кои можам да ја опишам мојата болка...

Легендарниот Шекил O'Нил кој во добар дел од својата кариера играше заедно со Коби Брајнт е облиен во тага по трагичната вест за својот пријател. 

Шекил O'Нил дури осум години играше заедно со Коби Брајнт во Лос Анџелес Лејкерс. Двете кошаркарски легенди беа и исклучително добри пријатели.
 
Шек е скршен од болка по трагичната вест за Коби Брајант.
 
„Нема зборови со кои можам да ја опишам болката низ која поминувам поради оваа трагедија во која ги изгубив мојата убава Џиџи и мојот брат Коби Брајант. Ве сакам, ќе ми недостасувате. Моето сочувство оди до фамилијата на Брајант и до дамилиите на другите патници. Тешко ми е“, напиша Шекил О'Нил.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе