Полн двор, полно срце

Секој сака да има комшија како Жарко Паспаљ (ВИДЕО)

Легендарниот српски кошаркар Жарко Паспаљ доби пријатно изненадување откако се одлучи сам да направи кош во своето маало.

Жарко Паспаљ решил пред зградата каде што живее да направи кош, работел сам неколку месеци да го оспособи просторот и да ја реализира својата идеја.
 
Откако успеа во својата намера и за маалото каде што живее направи кош, доби пријатно изненадување.
 
Се појави селекторот на Србија Александар Ѓорѓевиќ, потоа дојдоа дел од актуелните српски репрезентативци, па пристигнаа луѓе од естрадата. Дворот во маалото се наполни, а се наполни и срцето на Жарко Паспаљ.
 

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе