Ол-стар викенд

САД подобри од Светот, Дончиќ даде кош од својата половина (ВИДЕО)

Ѕвездите во подем од САД и Светот го отворија ол-стар викендот, домашните кошаркари победија со 151:131. 

Светот одлично го почна мечот, ја доби првата четвртина со 39:30, на полувремето имаа предност од 81:71. Но работите се променија во третиот период кој беше клучен за победата, во него САД постигнаа 44 поени, а кошаркарите од остатокот од светот само 22. На крајот Американците победија со 151:131.
 
Најефикасен во победничкиот состав беше Пашал со 23 поени, Секстон постигна 21. Во селекцијата на Светот Барет реализираше 27, Кларк 22.
 
 
Лука Дончиќ кој реализираше 16 поени, го имаше потегот на мечот кога погоди од својата половина.
 

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе