НБА

Рекорд на Џелјен Браун, постигна 33 поени за помалку од 20 минути (ВИДЕО)

Кошаркарот на Бостон, Џејлен Браун сруши рекорд, постигна 33 поени а не играше ниту 20 минути, тоа не му успеало на никој претходно. 

Бостон убедливо со 141:103 го победи Кливленд, а ѕвезда на вечерта беше Џејлен Браун.
 
Сон на теренот помина 19 минути и 14 секунди, а успеа да постигна 33 поени, најмногу од сите. Ваквиот учинок е и рекорд. Никој досега не постигнал 33 или повеќе поени за помалку од 20 минути.
 
Резултати:
 
Индијана - Торонто 102:107
ЛА Клиперс - Оклахома 108:100
Бостон - Кливленд 141:103
Орландо - Шарлот 104:107
Милвоки - Атланта 129:115
Сан Антонио - Вашингтон 121:101
Портланд - Њујорк 116:113

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе