Утре ќе биде потпишан договорот

Работнички добива нов спонзор, клубот од „Градски парк“ повторно ќе биде силен

Во Работнички влегува српскиот телекомуникациски гигант „Мтел“, утре ќе биде потпишан договорот меѓу двете страни. 

Работнички конечно ќе излезе од длабоката сенка во која е повеќе години, во клубот влегува сериозна инвестиција која треба да донесе подобри резултати.
 
Утре во хотелот „Александар Палас“ ќе биде потпишан договорот со кој Мтел ќе стане главен спонзор на Работнички.
 
„Договорот ќе биде потпишан на 8 октомври 2022 (сабота) во 12:30 часот во хотелот Александар Палас во Скопје меѓу извршниот директор на Мтел, г-динот Марко Лопичиќ и извршниот директор на КК Работнички Скопје, г-динот Горан Веселиновски. На настанот е предвидено присуство и обраќање на генералниот директор на Телеком Србија, г-динот Владимир Лукиќ, на претседателот на Владата, г-динот Димитар Ковачевски и градоначалникот на општина Центар, г-динот Горан Герасимовски“, пишува во клупското известување.
 
На утрешната прес-конференција се очекува да бидат презентирани деталите за спонзорството на Мтел, за амбициите и плановите новиот Работнички.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе