Заврши регуларниот дел од сезоната

Познати се двојките за плејофот во НБА

Синоќа се одиграа последните натпревари од регуларниот дел од сезоната во НБА лигата, по што се познати сите двојки за плејофот.

Шампионот Голден стејт ќе игра против ЛА Клиперс, интересен ќе биде дуелот меѓу Бостон и Индијана, а погледите ќе бидат свртени и кон дуелот меѓу Хјустон и Јута. Најпријатното изненадување на сезоната, Денвер за противник го има Сан Антонио Спарс.
 
НБА плејоф:
 
Милвоки - Детроит
Бостон - Индијана
Филаделфија - Бруклин
Торонто - Орландо
Голден стејт - ЛА Клиперс
Хјустон - Јута
Портланд - Оклахома
Денвер - Сан Антонио

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

повеќе