Познат е распоредот за новата кошаркарска сезона

Новата сезона во најдобрата македонска кошаркарска лига ќе почне со дуел меѓу главните конкуренти за титулата, Пелистер и МЗТ Скопје. 

Новата сезона во Првата кошаркарска лига започнува на 2. октомври. Ова се двојките од првото коло:
 
МЗТ Скопје Уни Банка – Работнички
Еуро Никел 2005 – Гостивар
Пелистер – МЗТ Скопје Аеродром
Куманово 2009 – Ангели
Феникс 2010 – Нaвико Академија ФМП
Кожув - ТФТ
 
Втората лига започнува на 9. октомври, а ова се двојките за првото коло:
 
Хераклеа – Чаир 2030
Вардар – Тетекс ТТК
Медика Карта – Баскет КАМ
Шкупи – Охрид
Борец Баскет – Партизан Водно Санс
Струмица – Црн Дрим

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе