Последниот твит на Коби Брајант

Последниот твит на Коби Брајнт беше утринава, тој му честиташе на Леброн Џејмс кој го помина на вечната листа на поентери во НБА. 

Леброн Џејмс синоќа го помина Коби Брајнт на вечната листа за поени во НБА, по што веднаш доби честитка од својот пријател кој веќе не е меѓу нас.
 
„Продолжи да ја движиш играта напред Леброн. Голема почит брату мој“, беше последниот твит на Коби Брајнт.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе