Почина мајката на Таунс од коронавурис

Мајката на НБА ѕвездата, Карл Ентони Таунс ја загуби битката со коронавирусот. 

Минесота тимбервулс соопшти трагична вест за нивната ѕвезда Карл Ентони Таунс, неговата мајка почина од коронавирус.
 
Мајката на Таунс, Жаклин речиси 40 дена се бореше со болеста и на крајот ја загуби битката.
 
Позитивен на Ковид-19 беше и таткото на кошаркарот, Карл Таунс кој за среќа успеал да оздрави.
 

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе